RTU Telekomunikāciju institūts starptautiskajā konferencē „NETWORKS 2012” Itālijā

Šī gada 15. – 18. oktobrī Itālijas galvaspilsētā Romā Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta doktorants un pētnieks Sandis Spolītis piedalīsies starptautiskajā IEEE konferencē «15th International Telecommunications Network Strategy and Planning Symposium - NETWORKS 2012».

«Networks 2012» starptautiskā konference norisinās jau 15. reizi kopš 1983. gada. Tā norisinās reizi divos gados dažādās pasaules vietās. Kopš pirmās konferences Parīzē (Francijā) trīsdesmit gadus atpakaļ, šī konference piesaista dalībniekus no visas pasaules, sākot no telekomunikāciju operatoriem, pārvaldes un standartizācijas organizāciju pārstāvjiem līdz sistēmu un programmnodrošinājuma izstrādātājiem un pētniekiem no augsta līmeņa atzītām  universitātēm.

Konetworksnference ir norisinājusies sekojošās pasaules vietās - Parīzē, Francijā (1980), Braitonā, Lielbritānijā (1983), Innisbrūkā, ASV (1986), Palma de Maljorkā, Spānijā (1989), Kobē, Japānā (1992), Sidnejā, Austrālijā (1996), Sorrento, Itālijā (1998), Toronto, Kanādā (2000) , Minhenē, Vācijā (2002), Vīnē, Austrijā (2004), Ņūdelī, Indijā (2006), Budapeštā, Ungārijā (1994 un 2008. gadā) un Varšavā, Polijā (2010). Šogad konferencē tiksies liels skaits pasaules līmeņa pētnieku, kas darbojas telekomunikāciju tehnoloģiju un ar to saistītām jomām. Konference, kura ilgs trīs dienas, dos iespēju dalībniekiem iegūt informāciju par jaunākajām tendencēm un sasniegumiem telekomunikāciju jomā.

RTU Telekomunikāciju institūtu šajā konferencē pārstāvēs TI doktorants un pētnieks Sandis Spolītis ar sekojošu zinātnisku publikāciju:

• Sandis Spolitis, Vjaceslavs Bobrovs, Sergejs Berezins, Girts Ivanovs „Optimal Design of Spectrally Sliced ASE Seeded WDM-PON System”.

Jāpiemin, ka šis pētījums ir izstrādāts ar Eiropas Sociālā Fonda (ESF) atbalstu (projekts Nr. 2009/0144/1DP/1.1.2.1.2./09/IPIA/VIAA/005 – „Atbalsts RTU doktora studiju īstenošanai”).

Konference ir IEEE atbalstīta, kas apliecina tās nozīmību inženierzinātņu sektorā. Šajā konferencē apstiprinātie un prezentētie pētījumi tiks iekļauti IEEE Xplore datu bāzē.

Viss augstākminētais skaidri apliecina, ka Telekomunikāciju institūta zinātniskā personāla veiktie pētījumi šķiedru optikas pārraides sistēmu jomā ir pietiekami inovatīvi un nozīmīgi šīs jomas attīstībai Eiropas mērogā.