RTU Telekomunikāciju institūts starptautiskajā konferencē „CSNDSP 2012” Polijā

Šī gada 18. - 20. jūlijā Polijas pilsētā Poznaņā notiks starptautiskā konference «8th IEEE, IET International Symposium on Communications Systems, Networks and Digital Signal Processing 2012» kurā piedalīsies arī Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta doktoranti un pētnieki Oskars Ozoliņš, Andis Supe, Sandis Spolītis un Aleksejs Udaļcovs.

csndsp1

Šī konference norit jau astoto gadu un šogad to organizē tādas Eiropas valstu universitātes kā University of Northumbria (Lielbritānija), Newcastle University (Lielbritānija), Graz University of Technology (Austrija), Patras University (Grieķija) un Poznan University of Technology (Polija). Šogad šī konference pulcēs lielu skaitu pasaules līmeņa zinātnieku, kuri darbojas telekomunikāciju tehnoloģiju un ar to saistītās jomās. Konference notiks trīs dienas, kuru laikā zinātniekiem būs iespējas iegūt jaunāko informāciju par pēdējiem pētījumiem telekomunikāciju jomā, kā arī iegūt jaunus kontaktus un veicināt sadarbību starp Eiropas universitātēm, kā arī zinātniski pētnieciskajām institūcijām.

Konferences augsto līmeni atspoguļo arī fakts, ka tajā piedalīsies zinātnieki no 35 dažādām pasaules valstīm: Austrijas, Armēnijas, Čehijas, Čīles, Dānijas, Ēģiptes, Francijas, Grieķijas, Indijas, Irākas, Irānas, Īrijas, Itālijas, Indijas, Kanādas, Ķīnas, Korejas, Lielbritānijas, Polijas, Palestīnas, Portugāles, Rumānijas, Saūda Arābijas, Serbijas, Somijas, Sudānas, Spānijas, Taizemes, Taivānas, Turcijas, Tunisijas, Ungārijas, Vācijas, ASV un Latvijas.

RTU Telekomunikāciju institūtu šajā konferencē pārstāvēs četri TI doktoranti un pētnieki:

• Oskars Ozoliņš ar referātu „DWDM-Direct Access System Based on the Fiber Bragg Grating Technology”;

• Andis Supe ar referātu „Research of Optical Radiation Intensity in Erbium Doped Optical Fibers”;

• Sandis Spolītis ar referātu „Investigation of High-Speed AWG Filtered Spectrum-Sliced WDM PON System”;

• Aleksejs Udaļcovs ar referātu „Investigation of Spectrally Efficient Transmission for Unequally Channel Spaced WDM Systems with Mixed Data Rates and Signal Formats”.

Jāpiemin, ka šie darbi ir izstrādāti ar Eiropas Sociālā Fonda (ESF) atbalstu (projekts Nr. 2009/0144/1DP/1.1.2.1.2./09/IPIA/VIAA/005 – „Atbalsts RTU doktora studiju īstenošanai”).

Konference ir IEEE atbalstīta, kas apliecina tās nozīmību inženierzinātņu sektorā. Šajā konferencē apstiprinātie un prezentētie pētījumi tiks iekļauti IEEE Xplore datu bāzē, kurā glabājās gandrīz 3 miljoni pilnu tekstu dokumenti no pasaulē augsti vērtētiem izdevumiem elektrotehnikā, inženierzinātnēs, telekomunikācijās, datorzinātnēs un elektronikā.

Viss augstākminētais skaidri apliecina, ka Telekomunikāciju institūta zinātniskā personāla veiktie pētījumi šķiedru optikas pārraides sistēmu jomā ir pietiekami inovatīvi un nozīmīgi šīs jomas attīstībai Latvijā, Baltijā un Eiropā.

 

RTU ETF Telekomunikāciju institūts

Šā gada 18.-20. jūlijā Polijas pislētā Poznaņā notiks starptautiskā konference «8th IEEE, IET International Symposium on Communications Systems, Networks and Digital Signal Processing 2012» kurā piedalīsies arī Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta doktoranti un pētnieki Oskars Ozoliņš, Andis Supe, Sandis Spolītis un Aleksejs Udaļcovs.

Nāc studēt telekomunikācijas

 Valsts budžeta finansēto vietu skaits uzņemšanai Telekomunikāciju institūta bakalaura studijās 2017. gadā ir viens no lielākajiem RTU - 110 budžeta vietas!!!