RTU Telekomunikāciju institūts starptautiskajā konferencē „ECOC 2012” Nīderlandē

RTU Telekomunikāciju institūta un DTU Fotonikas institūta pētnieku sadarbības rezultāti tika aprobēti „European Conference on Optical Communications 2012”, kas notika šī gada 16. - 20. septembrī Amsterdamā, Nīderlandē.

ECOC ir lielākā optisko sakaru konference Eiropā, kā arī viena no ilgāk pastāvošajām un respektablākajām konferencēm pasaulē, kurā tiek demonstrēti jaunākie sasniegumi un izgudrojumi šķiedru optikas pārraides sistēmās un tīklos. ECOC konference notiek jau trīsdesmit astoto reizi, kas norāda uz tās stabilitāti un pievilcību kā vienam no pasaules galvenajiem notikumiem nozarē.
Konferences programmā lielākā uzmanība tiek pievērsta uzaicinātajiem un iesniegtajiem referātiem. Tie ir rūpīgi atlasīti un sadalīti mutiskajos un stenda referātos, ko veic izcila tehniskās programmas komiteja, kurā šogad bija 100 labi pazīstami nozares eksperti. Viens no referātiem, kurš tika prezentēts konferencē, bija „Lali-Dastjerdi Z., Ozolins O., An Y., Cristofori V., Da Ros F., Kang N., Hu H., Hansen Mulvad H.C., Rottwitt K., Galili M., Peucheret C. Demonstration of Cascaded In-Line Single-Pump Fiber Optical Parametric Amplifiers in Recirculating Loop Transmission”. Šajā referātā ir apkopoti rezultāti, kas tika iegūti veiksmīgi sadarbojoties DTU Fotonikas institūta un RTU Telekomunikāciju institūta pētniekiem.
ecoc2012 1
Ikgadēji konferencē piedalās pētniecības un veicināšanas organizāciju pārstāvji, tīkla operatori, pakalpojumu sniedzēji, analītiķi un investori, kā arī optiko šķiedru iekārtu un sakaru sistēmu piegādātāji un lietotāji. Šogad konferencē tika plaši pārstāvētas daudzas pasaules valstis: 50% konferences delegātu bija no Eiropas, 30% no Āzijas un 20 % no Ziemeļamerikas. Pasākumu atbalstīja pasaulē pazīstamākie optisko sakaru sistēmu un mēriekārtu ražotāji. ECOC 2012 cieši sadarbojas ar Amerikas Optikas Biedrību (OSA) un IEEE Fotonikas biedrību. Konferencē pieņemtie un prezentētie raksti tiks iekļauti OSA Optics InfoBase un IEEE Xplore digitālajā bibliotēkā, kā arī būs EI-indeksēti.
 
RTU ETF Telekomunikāciju institūts

• Sandis Spolitis, Vjaceslavs Bobrovs, Sergejs Berezins, Girts Ivanovs „Optimal Design of Spectrally Sliced ASE Seeded WDM-PON System”.

Nāc studēt telekomunikācijas

 Valsts budžeta finansēto vietu skaits uzņemšanai Telekomunikāciju institūta bakalaura studijās 2017. gadā ir viens no lielākajiem RTU - 110 budžeta vietas!!!