Zinātniskā aparatūra

Telekomunikāciju institūtam ir pieejama mūsdienīga infrasruktūra, šķiedru optisko pārraides sistēmu laboratorijas, un aprīkojums, kas nepārtraukti tiek papildināts:

  1. fiksēta un pārskaņojama viļņa garuma lāzeri (850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1500 nm, 1465-1575 nm, 1525-1625 nm);
  2. šķiedras Brega režģi;
  3. pārskaņojams dispersijas kompensācijas modulis;
  4. platjoslas gaismas avoti (LED, SLED, ASE);
  5. dažāda tipa optisko šķiedru spoles (SMF, MMF, NZ-DSF, paaugstinātas nelinearitātes šķiedras (HNLF), EDF, Iterbija leģētās šķiedras YDF u.c.);
  6. dažādas optisko šķiedru slēgauklas, adapteri, savienotāju stiprinājumi, mikroskopi u.c.;
  7. dažādas augstfrekvenču (RF) iekārtu komponentes (adapteri, sazarotāji, dalītāji, kabeļi, atzarotāji, bias-tees, pārskaņojami un fiksēti RF vājinātāji, platjoslas pastiprinātāji);
  8. impulsu ģeneratori un kļūdu skaitītāji;
  9. RF/Mikroviļņu signālu ģeneratori;
  10. analogo signālu ģeneratori;
  11. fiksētie un pēc viļņa garuma un joslas platuma pārskaņojamie optiskie filtri (FBG, FP, TFF);
  12. hromatiskās dispersijas (CD) un polarizācijas modu dispersijas (PMD) analizatori;
  13. ārējie fāzes un intensitātes optiskie modulatori;
  14. optiskie un elektriskie spektra analizatori;
  15. pārskaņojamie un fiksētie optiskie vājinātāji;
  16. signālu acu diagrammu kvalitātes analizatori;
  17. dažāda veida optiskā signāla jaudas mērītāji;
  18. viļņa garuma mērītāji;
  19. jaunākās lokizlādes optisko šķiedru metināšanas iekārtas;
  20. pārskaņojami Erbija leģētās šķiedras (EDFA) pastiprinātāji;
  21. optiskie laika apgabala reflektometri (OTDR);
  22. vizuālu bojājumu lokatori;
  23. optiskā signāla polarizācijas kontrolieri un polarizācijas stāvokļa mērītāji;
  24. barošanas avoti;
  25. datu plūsmas analizatori un ģeneratori;
  26. maršrutētāji un komutatori, paredzēti datu plūsmas vadībai, serveri;
  27. programmatūra - Matlab, OptSim, AutoCAD, PSpice, SolidWorks,VPI transmissionMaker  etc.

P9060043

 

P3050005

 

P3050007

 

P3060135

 

P3090184