Sakaru sistēmu Tehnoloģiju izpētes centrs

Par RTU COMTECH

RTU Telekomunikāciju Institūts (RTU TI) 2019. gada jūnijā dibināja jaunu pētniecības struktūrvienību – Rīgas Tehniskās Universitātes. Sakaru sistēmu Tehnoloģiju izpētes centru (RTU ComTech). Tagad centrs darbojās kā visu TI zinātnisko aktivitāšu apvienojošu struktūru, kas iekļauj pārraides sistēmu, telekomunikāciju tīklu, kā arī transporta elektronikas un telemātikas pētījumus. Tādā veidā tiek attīstīta un pastiprināta jaunu, inovatīvu un starpdisciplināru informācijas un sakaru tehnoloģiju (ICT) izpēte.

RTU ComTech ir jauna un uz rezultātu orientēta RTU struktūrvienība. Tā ir akumulējusi pētniecisko ekspertīzi, kompetenci un tehnisko bāzi (zinātnisko aprīkojumu), ko RTU TI ir ieguvusi pēdējo gadu laiku. Līdz ar to RTU ComTech ir spējīgs neatkarīgi veikt pētījumus, kā arī sadarboties ar citām vietējām un ārzemju organizācijām, pētījumu centriem vai universitātēm.

Sandis Spolītis

RTU ComTech vadītājs

sandis.spolitis@rtu.lv
SCOPUS

Sandis Spolītis

RTU ComTech vada Prof. Sandis Spolītis, kas ir pieredzējis un veiksmīgs vadošais pētnieks, vairāk nekā 85 starptautisku publikāciju līdzautors, piedalījies vairāk nekā 5 starptautiskajos pētniecības projektos, kā arī ir uzlabojis savu kompetenci, zinātību un prasmes Nīderlandes un Dānijas pētniecības institūtos.

RTU ComTech vadītāji kontakti

Galvenais RTU ComTech mērķis ir veikt izcilu un starptautiski atzītu pētniecību, nodrošināt inovāciju attīstību, un nodarboties ar mērījumu pakalpojumu sniegšanu citām zinātniskajām institūcijām, industrijas partneriem, kā arī atbalstīt Rīgas Tehniskās Universitātes izglītības procesu ICT sfērā.

RTU ComTech ietver sevī pētījumu aktivitātes pārraides sistēmu, telekomunikāciju tīklu un transporta elektronikas un telemātikas tēmās (skat. attēlu zemāk). Tādā veidā tiek atbalstīta starpdisciplināru, jaunu un inovatīvu tehnoloģiju attīstīšana tādās sfērās kā inženierija, fizika, elektroniskā inženierija, informācija inženierija un sakaru tehnoloģijas (ICT).

RTU COMTECH STRUKTŪRA