Augsta boudrāta silīcija fotonikas gredzena rezonatora modulatori nelielas darbības attāluma lietojumiem

Jauns zinātniskais manuskripts tika prezentēts 6. novembrī ACP 2023 konferences laikā, uzrakstīts kopā ar līdzstrādniekiem no RISE Research Institutes of Sweden, KTH Royal Institute of Technology, Keysight Technologies, Zhejiang University un RTU Telekomunikāciju institūta – Jurģis Poriņš, Aleksandrs Mariņins, Xiaodan Pang, Oskars Ozoliņš, Armands Ostrovskis, Sandis Spolītis un Vjačeslavs Bobrovs.

Manuskripta kopsavilkums

Silīcija fotonika (SiP) ir galvenā tehnoloģija liela ātruma saziņai. Tā ir galvenā tehnoloģija nākotnes 800 Gb/s un 1,6 Tb/s risinājumiem, lai apmierinātu arvien pieaugošās prasības. 800G pievienojamā vairāku avotu līgums (MSA) liecina, ka intensitātes modulētā tiešā noteikšana (IM/DD) ir ilgtspējīgākais ceļš uz priekšu [1]. Katra raiduztvērēja komponenta lielais darbības joslas platums ir būtisks. Īpaši kompakts SiP lēnas gaismas modulators ar rekordlielu joslas platumu 110 GHz parāda potenciālu [2]. Tāpēc jāapsver gan daudzlīmeņu impulsa amplitūdas modulācija (PAM), gan ieslēgšanas-izslēgšanas atslēga (OOK). SiP piedāvā izcilu ražošanas ražīgumu, un tam ir būtiska loma optiskajos starpsavienojumos. SiP gredzena rezonatora modulatoriem (RRM) ir unikālas priekšrocības, piemēram, mazs nospiedums, vienkārša draivera konfigurācija, zems enerģijas patēriņš un piemērotība daudzkanālu lietojumprogrammām. No otras puses, SiP Mach-Zehnder modulators (MZM) piedāvā diferenciālas piedziņas priekšrocības.

Manuskripta kopiju var atrast IEEExplore mājaslapā.

Uzziniet vairāk par Telekomunikāciju institūta pētījumiem zinātnisko projektu mājaslapā un institūta bloga mājaslapā.

SAISTĪTIE RAKSTI